پنج شنبه
۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد خبر : 2537
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳؛ ساعت ۷:۰۶
0 views

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در بازدید از ایران صدرا بهشهر اظهار کرد: با توجه به‌ دغدغه رهبری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور باید از ظرفیت بنادر استفاده شود که با دستور رئیس جمهور اجرایی شد.

وی افزود: احیای ظرفیت تولیدی ایران صدرا یکی از برنامه هاست که در صنایع دریایی کشور فعال است.

وزیر اقتصاد و دارایی یادآور شد: فرایند ساخت شناور در ایران صدرا ۱۰ سال متوقف بود که در دولت رئیسی ۵ فروند شناور جدید با افزایش اشتغال برای ۵۰۰ نفر و سرمایه گذاری مناسب در حال ساخت است.

خاندوزی گفت: استفاده از ظرفیت صدرا برای تعمیر کشورهای حاشیه خزر مهم است و امروز در سفر استانی شاهد در صف و نوبت بودن شناورها دیگر کشورهای حاشیه خزر توسط جوانان ایرانی هستیم که عایدات ارزی قابل توجه به همراه دارد.

وی افزود: با توسعه ایران صدرا توافقات خوبی انجام شد که با توجه به کمبود فضای فیزیکی و اراضی پشتیبانی، توسعه مکانی انجام خواهد شد که اشتغال بیشتر به همراه دارد.

خاندوزی اظهار کرد: بندرامیرآباد با مصوبه منطقه آزاد و پیگیری انجام شده شاهد توسعه بیش از پیش است و اولین کشتی رورو صدرا و خط آهن رورو بندر در حال تکمیل است که اعلام موافقت شد و با ترک تشریفات ‌مناقصه انحام شد که با تایید فن آوری پیشرفته را شاهد خواهيم بود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: استفاده از ظرفیت گمرکی در شمال بیش از ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و مقصد تجاری و کالای اساسی کشور بود.

خاندوزی افزود: به محض تخصیص زمین برای ایکس ری در کمتر از یکسال در نوروز ۱۴۰۴ ایکس ری بندرامیرآباد رونمایی می شود.

وی گفت: از نکات توسعه ویژه و تفاهم امروز از حوزه نفت خزر با صدرا ، ظرفیت نفتی و کشتی سازی است که در کنار ۵ فروند شناور جدید تفاهم جدید منعقد و شناور جدید برای وزارت نفت در قالب سفر منعقد و اجرلیی می شود.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار