یکشنبه
۱۹ آذر ۱۴۰۲
کد خبر : 2293
۱۳ تیر ۱۴۰۲؛ ساعت ۸:۲۰
0 views

به گزارش بهشهربیدار؛ میثم حیدری در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: مجموعه‌های مختلف مردمی از هیات مذهبی، دانش آموزان، دانشجویان، مجموعه‌های مختلف مردمی مردمی و انقلابی بار دیگر با جشن بزرگ غدیر نشان خواهند داد که  فارغ از مسائل مختلف و سیاسی پای ولایت هستند.

وی افزود: مشارکت طیف‌های مختلف مردم و ورود ۵۰ مجموعه به جشن بزرگ غدیر در بهشهر اتحاد و وحدت را به نمایش خواهد گذاشت و شادی و نشاط را به جامعه تزریق خواهد کرد و نشان‌ می‌دهند که امروز مردم‌ منتظر مسؤولان نیستند و جلوتر از مسؤولان در برنامه‌ها‌ پای کار هستند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان بهشهر گفت: جشن بزرگ‌خیابانی عید غدیر ۱۶ و ۱۷ از سه راه چیت‌سازی تا  میدان کارگر با رعایت طرح ترافیکی و جلوگیری از ترافیک شهری ۵ تا ۱۰ شب برگزار می‌شود.

به گفته حیدری، برپایی مواکب با استفاده از مجموعه و توان مردمی در قالب پذیرایی، غرفه فرهنگی، کودک و نوجوان، بازی و مسابقه، پویش نذر اسباب بازی، پویش آزادی زندانیان، پویش اطعام و ۱۱ هزار پرس غذای گرم در بهشهر و ۲ هزار پرس غذای گرم در خلیل‌شهر و پویش اطعام دهی در زاغمرز از برنامه‌های مهم‌ ما در دهه غدیر و برنامه غدیر است.

وی یادآور شد: با اصناف هم وارد جلسه و شور شدیم تا از توانمندی اصناف در این عرصه همچون همیشه برخوردار شویم و اصناف در کنار مجموعه فرهنگی باشند تا در کنار پذیرایی، خدمات مختلف به جامعه هدف ارائه کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان بهشهر گفت: افزایش شور و نشاط و شادابی از اهداف ماست و در این راستا از حضور مداحان شاخص  دعوت شده و امیری خوانی، ورود انجمن خوشنویسان، باستانی کاران، روحانیون برای اجرای مسابقات کودک و نوجوانان، گروه سرود شاخص از برنامه‌های ما در این جشن است و امیدواریم با بهره‌مندی از همه توان برای نهادینه کردن غدیر استفاده شود.

وی افزود: رسانه راوی غدیر است و معتقدم همه اتفاقات با هنر رسانه به نمایش گذاشته شود.

حیدری اظهار کرد: خلائی از گذشته وجود داشت که چرا با وجود ویژگی بارز و تاکیدات دین اسلام و عیدالله اکبر بودن غدیر، نتوانستیم غدیر را به درستی بشناسانیم و مورد غفلت بود که شاید غدیر و خیز هیات مذهبی برای محرم در این ایام، یکی از دلایل مهجور ماندن غدیر بود و لذا مقرر شد تا سنگ بنای جشن بزرگ غدیر در بهشهر نهاده و همه ساله این جشن برگزار شود تا غدیر از مهجوریت خارج شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان بهشهر گفت: برنامه «عمود آخر» به مناسبت‌محرم در بهشهر نقطه عطفی بود که‌ مجموعه‌های مردمی را دور هم جمع و برنامه خاطره انگیز به یادگار بگذارد و دغدغه ما برای غدیر هم نهایت استفاده از این دهه بود تا با استفاده از تمام ظرفیت‌های مردمی و بسترسازی در این بخش وارد کار شویم.

وی افزود: سفره اهل بیت همه افراد و اصناف و ذائقه سیاسی را دورهم جمع می‌کند و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

به گفته حیدری، در  جشن بزرگ غدیر بهشهر بناست به همت پایگاه بسیج، مجموعه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، هیات مذهبی، مجموعه قرارگاهی و.. وارد کار شویم.

وی بیان کرد: در قالب جشن غدیر بهشهر، رویش‌هایی اتفاق می‌افتد و ۳۵ مجموعه برای برپایی مواکب و غرفه و ۱۴ مرکز و موسسه خیریه برای اطعام غدیر وارد کار شدند تا بیش از ۱۰ هزار پرس غذای گرم برای توزیع در بین محرومان و شرکت کنندگان تهیه شود.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار